KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16045165
nr 1604 5165
Tore Hultcrantz
(1923-1998), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på pannå, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 70x62 cm
Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.
Utrop:
500 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:46:21
Tore Hultcrantz
Läs mer om Tore Hultcrantz